Home » Aktualności » Nawiedzenie Figury św. Michała z Gargano

Nawiedzenie Figury św. Michała z Gargano

Nasz kościół parafialny pod wezwaniem św.Michała Archanioła nawiedziła FIGURA naszego Patrona z Cudownej Groty na Gargano we Włoszech, peregrynująca od 5 lat po ziemi polskiej.

W poniedziałek 15 października 2018 roku o godz. 17 po krótkim oczekiwaniu powitaliśmy ją przy krzyżu przydrożnym i uroczyście w procesji z orkiestrą przyprowadziliśmy ją do kościoła. Przywitały św. Michała najpierw dzieci, potem delegacja parafian i ks. proboszcz. Do parafii przybył ks. Krzysztof Bochenek ze zgromadzenia księży michalitów, który koncelebrował Eucharystię z ks. Proboszczem i głosił  na wszystkich mszach kazania. O godz. 20.30 liczni wierni oraz kapłani z dekanatu szczercowskiego wzięli udział w nabożeństwie różańcowym z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, o uwolnienie z nałogów i wszelkiego zła.

Następnego dnia, czyli we wtorek 16 X odprawione zostały trzy msze święte: o godz.9 z udziałem chorych i starszych, którym udzielono indywidualnego błogosławieństwa, o godz.11 – z udziałem dzieci i nauczycieli ze szkół podstawowych z Chabielic i Osin i po południu, po różańcu, o godz.17 – na zakończenie nawiedzenia. W ciągu dnia na modlitwie przy Figurze czuwały koła różańcowe i wierni, którzy przyjeżdżali z okolic, aby pokłonić się św. Michałowi. Można było w czasie nawiedzenia przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła i nabyć u kleryka Kamila przed kościołem czasopisma, obrazki i inne znaki religijne.

To był naprawdę piękny czas modlitwy, mocy i łaski Bożej, oby nasza parafia z pomocą św. Michała Archanioła kroczyła zawsze drogami zbawienia!

Więcej zdjęć w Galerii.