Home » Inwestycje parafialne

Inwestycje parafialne

*postawiono nowy ołtarz boczny z nowymi obrazami Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny
*zakupiono dwa nowe klęczniki

*zakupiono nowe tapicerowane poduszki na ławki w kościele

*zakupiona klęcznik z siedziskiem (dar bierzmowanych)

*wykonano nowe schody z granitu przed wejściem do kancelarii

*naprawiono schody przed wejściem do kościoła

*położono blachodachówkę na nawach bocznych kościoła

* zdjęto eternit z budynku gospodarczego i położono blachodachówkę

* założono nową bramę wjazdową do garażu

* wymieniono na blaszane drzwi i wrota do budynku gospodarczego

* położono kostkę przed wjazdem do budynku gospodarczo-garażowego

*położono kostkę na dwóch alejkach po lewej i prawej stronie od krzyża

*postawiono nowy nagrobek ks. Michałowi Bielińskiemu

* zakupiono dwa ornaty (zielony, maryjny), trybularz i łódkę.

rok 2017

* położono kostkę na odcinku drogi na cmentarzu, założono nowe drzwi wejściowe do starej kapliczki

*odnowiono nagrobek ks. Proboszcza Józefa Struzika, położono nowe płyty, kostkę wokół nagrobka i wokół płyty nagrobnej ks. Proboszcza Franciszka Kwiatkowskiego

*odnowiono parkan wokół kościoła i przed plebanią ( oczyszczono tynki i przęsła, naprawiono ubytki, nałożono tynki mineralne, pomalowano słupki, podstawy i przęsła

*zakupiono komplet nowych lekcjonarzy mszalnych, dwa ornaty ( złoty i zielony)

rok 2016

* na cmentarzu pomalowano po 26 latach metalowy duży krzyż, wybudowano nową bramę wjazdową w miejsce starej i zniszczonej (od strony drogi na Kamień), pomalowano główną bramę

*oczyszczono i poddano konserwacji schody przed głównym wejściem do kościoła

*naprawiono schody do zakrystii, położono granit, również na schodach przed wejściem na chór, założono nowe poręcze

* oczyszczono i pomalowano dachy kościoła (oprócz nawy głównej i wieży)

*remont elewacji kościoła strony wschodniej, zachodniej i północnej (oczyszczenie, nałożenie tynków mineralnych, pomalowanie)

*zakupiono nowy przenośny sprzęt nagłaśniający

*zakupiono szaty liturgiczne : kapę czerwoną, kapę maryjną, biały ornat z Jezusem Miłosiernym

rok 2015

*założono zadaszenie od strony podwórza przed wejściem na plebanię

* założono nową bramę wjazdową z napędem elektrycznym na podwórze przed plebanią, z furtką i jednym przęsłem ogrodzenia

* odnowiono tabernakulum

od 01.07.2014 – proboszczem parafii – ks. Stanisław Haładaj

************************************************************************************************************************************************************

2014 – remont chóru (naprawa i malowanie ścian balustrady, montaż podłogi, zakup nowej balustrady)

2013 – remont elewacji kościoła (naprawa i czyszczenie tynków, położenie tynków szlachetnych, malowanie wieży, frontu kościoła i górnych ścian nawy głównej); czyszczenie i malowanie dachu wieży i nawy głównej.

zakup naczyń i szat liturgicznych, 20 krzeseł

wymiana wszystkich okien górnych w nawie głównej (9 sztuk) oraz w zakrystii i pomieszczeniach zaplecza ( 2010 -2012)

Położenie kostki brukowej przed bramą kościoła, zrobienie parkingu wraz z dojazdem na plebanii – 2012 r.

Ogrzewanie kościoła – 2012 r.

przez wielkie zaangażowanie ks. proboszcza, udało się dostać częściowe dofinansowanie ze Starostwa Bełchatowskiego  na wykonanie ogrzewania nawiewowego we wnętrzu naszego kościoła.

Modernizacja zakrystii, wymiana żarówek w całym kościele, zakup nowych reflektoróww prezbiterium, montaż nagłośnienia na zewnątrz kościoła – 2011 r.

Wymiana poszycia dachu kościoła (I etap) – 2011 r.

po wielu staraniach ks. proboszcza, udało się uzyskać częściowe dofinansowanie ze środków funduszy publicznych na wykonanie na części dachu kościoła niezbędnych napraw oraz renowacji dachu kościoła w celu przywrócenia jego świetności.

Zabezpieczenie terenu wokół domu parafialnego – 2011 r.

w wyniku „naruszenia prywatności” ks. proboszcza, dom parafialny oraz teren go otaczający został objęty systemem zabezpieczenia technicznego – monitoring CCTV, system alarmowy oraz 24h powiadamianie grupy interwencyjnej

Rozbudowa nagłośnienia kościoła – 2011 r.

system akustyczny kościoła został rozbudowany o dodatkowe nagłośnienie zewnętrzne w koło kościoła, co poprawiło akustykę oraz umożliwiło pełne wykorzystanie potencjału sprzętu nagłaśniającego podczas odbywających się nabożeństw i uroczystości na zewnątrz kościoła.