Home » Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Dzień Godzina
Niedziela i święta nakazane
Poniedziałek 16:00 (od X do II) lub 17:00 (od III do IX)
Wtorek 16:00 (od X do II) lub 17:00 (od III do IX)
Środa 16:00 (od X do II) lub 17:00 (od III do IX)
Czwartek 16:00 (od X do II) lub 17:00 (od III do IX)
Piątek 16:00 (od X do II) lub 17:00 (od III do IX)
Sobota 16:00 (od X do II) lub 17:00 (od III do IX)

Nabożeństwa okresowe

Droga Krzyżowa – piątki w okresie Wielkiego Postu.

Nabożeństwo odprawiane jest dla upamiętnienia cierpień Chrystusa, a zwłaszcza Jego Zbawczej męki i śmierci. Do istoty nabożeństwa Drogi Krzyżowej należy rozważanie Męki Pańskiej tj. symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu przy tzw. stacjach Drogi Krzyżowej.

Gorzkie Żale – niedziele w okresie Wielkiego Postu, g.11.30.

„Gorzkie żale przybywajcie, serca nasze przenikajcie” – w okresie Wielkiego Postu w pieśniach rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa oraz cierpienia Jego Matki, która wiernie towarzyszyła w Drodze Krzyżowej. Wyrażamy naszą miłość i wdzięczność za Jego miłość, którą ofiarował na krzyżu.

Nabożeństwa majowe – po mszy św. wieczornej w dni powszednie miesiąca maja.

Maj to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Centralną częścią nabożeństwa majowego jest Litania Loretańska, jeden ze wspaniałych hymnów na cześć Maryi, w którym wysławiane są Jej wielkie cnoty i przywileje, jakimi obdarzył Ją Bóg.

Nabożeństwa czerwcowe – po mszy św. wieczornej w dni powszednie czerwca.

Czerwiec poświęcony jest Jezusowi Chrystusowi, którego właśnie w tym czasie czcimy w sposób szczególny w nabożeństwach dedykowanych Jego Najświętszemu Sercu. Jest ono – jak nauczał papież Leon XIII – „symbolem i żywym obrazem nieskończonej miłości” Jezusa do wiernych. Nabożeństwo czerwcowe składa się z adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwa różańcowe – po mszy św. wieczornej w dni powszednie października.

Tradycyjnie to właśnie październik jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe składa się z adoracji Najświętszego Sakramentu oraz odmawiania jednej z części różańca.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę przed mszą św. wieczorną.

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską…

Wszystkim, którzy z wiarą i ufnością oddają cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy – z serca błogosławię.” – Jan Paweł II

Nieszpory

Nieszpory to wieczorna modlitwa polegająca na odmawianiu i rozważaniu tekstów psalmów z biblijnej Księgi Psalmów oraz innych fragmentów Pisma Świętego.