Home » Aktualności » ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 11.11.2022 r.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 11.11.2022 r.

Jak co roku, 11 listopada, parafia w Chabielicach dołączyła do tysiąca innych parafii w Polsce, w świętowaniu Dnia Niepodległości w naszej Ojczyźnie. Główne uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00, na której obecne były władze samorządowe gminy Szczerców, na czele z panem Wójtem – Krzysztofem Kamieniakiem, przewodniczącą Rady Gminy – panią Barbara Szczepanik oraz radnymi, pocztami sztandarowymi Ochotniczych Straży Pożarnych i kombatanckich, orkiestrą, chórem, delegacjami szkół z dyrekcją, nauczycielami i uczniami, licznym gronem parafian oraz miłymi gośćmi.

Po Eucharystii został zaprezentowany obszerny program patriotyczno-religijny, przedstawiony przez młodzież i dorosłych ze Stróży a przygotowany przez panią Stellę Brocką. Nadał on wyjątkowy i uroczysty charakter naszej modlitwie za Ojczyznę oraz tych, którzy „przelewali swoją krew w imię naszej wolności”.

Ostatnim punktem naszego świętowania było złożenie wieńców i zapalenie zniczy w miejscu pamięci narodowej na placu przed Świątynią. Wzruszającym momentem była postawa dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Chabielic i Osin, którzy składając wiązanki kwiatów, także pragnęli uczcić pamięć narodowych bohaterów – nie ma piękniejszej lekcji patriotyzmu. Chwała za to nauczycielom i rodzicom.